کشاورزی هوشمند

کشاورزی هوشمند

Arduino

آردینو یکی از میکروکنترلرهای مورد استفاده در صنعت است. آردینو جهت ایجاد اشیای تعاملی، گرفتن ورودی از تعداد زیادی سوییچ و سنسور، کنترل تنوعی از لامپ­ها، موتورها و سایر خروجی­های فیزیکی می­تواند به کار گرفته شود. علاوه بر سادگی کار با آردینو، قابلیت کار مستقل یا ارتباط با سایر نرم­افزارهای در حال اجرا در کامپیوتر از مزایای آردینو نسبت به سایر میکروکنترلرها است.

Transmitter

ترانسیمتر تجهیزی است که می تواند یک کمیت فیزیکی نظیر دما، فشار، رطوبت، سطح مایعات و دبی جریان را اندازه‌گیری کرده و آن را به مکانی دورتر مثل اتاق کنترل انتقال دهد. می‌تواند نیوماتیکی یا الکترونیکی باشد. در هر دو مورد، سیگنال ارسالی استاندارد بوده و برای تجهیزاتی که در لوپ کنترل قرار دارند قابل فهم می‌باشد. مثلا مقادیر اندازه‌گیری شده را به صورت جریان الکتریکی استاندارد در بازه ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر روی یک زوج سیم ارسال می‌نمایند.

 

 

Hyperspectral sensors

حسگرهای فراطیفی دستگاه­هایی هستند که توسط آنها به تصاویر، صدها باند طیفی اختصاص داده می شود، در نتیجه امکان استخراج اثر طیفی برای اشیاء یا مواد مشاهده شده را فراهم می­کند. این حسگرها در کشاورزی، در پایش تنش خشکی، بیماریهای گیاهی، آفات، حشرات و گونه های گیاهی مهاجم، تخمین عملکرد، ارزیابی سلامت گیاه و طبقه بندی توزیع محصول استفاده می­شوند.

Agricultural Drone

پهبادهای کشاورزی با فناوری پیشرفته، هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی هستندکه دارای سنسورهای تصویربرداری چندرسانه­ای می باشند و امکان افزایش کارایی در برخی از جنبه های فرآیند کشاورزی نظیر نظارت بر محصولات، کاشت، مدیریت خاک، مدیریت دام، سمپاشی محصولات ، نقشه برداری آبیاری و موارد دیگر را فراهم می کنند.

طراحی و پیاده سازی توسط : دیجیتال مارکتینگ یلدا